Over die 20km had ik aanvankelijk echter een beetje gemengd gevoel. Oorspronkelijk startte ik immers met lopen om wat overtollige kilootjes te verliezen, maar gaandeweg bleek lopen een ideale manier om te ontstressen, en tot rust te komen. Bij m'n laatste wedstrijd, de Zandvoort Circuit Run vorig jaar, voelde ik me echter niet helemaal op m'n gemak. Zulke massa-events zijn eigenlijk niks voor mij. Als eerder langzame loper haal ik zowieso nooit meldenswaardige resultaten, maar vooral die drukte en het lange wachten tot de effectieve start, zijn er wat te veel aan.
maandag 6 juni 2011
20km door Brussel 2011
Hoewel het de laatste tijd enorm stil is op m'n blog, zit het met het lopen voorlopig wel goed. Zelfs met bijna een week volledige rust in voorbereiding van de 20Km van Brussel liep ik vorige maand mijn 'beste' maand qua kilometers.
Over die 20km had ik aanvankelijk echter een beetje gemengd gevoel. Oorspronkelijk startte ik immers met lopen om wat overtollige kilootjes te verliezen, maar gaandeweg bleek lopen een ideale manier om te ontstressen, en tot rust te komen. Bij m'n laatste wedstrijd, de Zandvoort Circuit Run vorig jaar, voelde ik me echter niet helemaal op m'n gemak. Zulke massa-events zijn eigenlijk niks voor mij. Als eerder langzame loper haal ik zowieso nooit meldenswaardige resultaten, maar vooral die drukte en het lange wachten tot de effectieve start, zijn er wat te veel aan.
Over die 20km had ik aanvankelijk echter een beetje gemengd gevoel. Oorspronkelijk startte ik immers met lopen om wat overtollige kilootjes te verliezen, maar gaandeweg bleek lopen een ideale manier om te ontstressen, en tot rust te komen. Bij m'n laatste wedstrijd, de Zandvoort Circuit Run vorig jaar, voelde ik me echter niet helemaal op m'n gemak. Zulke massa-events zijn eigenlijk niks voor mij. Als eerder langzame loper haal ik zowieso nooit meldenswaardige resultaten, maar vooral die drukte en het lange wachten tot de effectieve start, zijn er wat te veel aan.
Labels:
Wedstrijd
vrijdag 8 april 2011
Langs de watervallen van Coo - Mijn eerste Trail
Zoals gepland brachtten we het vorig weekend - ter gelegenheid van de verjaardag van mijn echtgenote's stiefvader - door in de Ardennen, meerbepaald in Coo bij Stavelot, op een paar honder meter van de watervallen.
Naast de geplande spelletjes en gezamenlijk activiteiten was er uiteraard nog ruimte voor persoonlijke ontspanning, wat zich voor mij natuurlijk vertaalde in een looptraining.
Op basis van een paar routes op WalkJogRun&> en EveryTrail had ik vooraf al een route uitgetekend van ongeveer 10km, en deze op m'n Garmin gezet. Best wel spannend, want ik baseerde mijn route grotendeels op gegevens van anderen, en afgaand van de satelietbeelden zou mijn route niet overal via de paden lopen - zeker niet het laatste gedeelte. Vermits dit bovendien zo'n beetje mijn vuurdoop zou zijn wat betreft trailrunning, had ik het aantal kilometers wel bewust beperkt gehouden. Ik zou vooral gaan genieten van de natuur, rustig lopen en vooral naar mijn lichaam te luisteren.
Rond zeven uur trok ik zaterdagmorgen tenslotte de deur van het vakantiehuisje achter me dicht, en hoewel het een zonnige dag beloofde te worden was het nog redelijk fris. Voor het eerst sind ik startte met lopen had ik het gevoel géén muziek nodig te hebben - ik ging eens écht opgaan in de natuur. Mijn route ingesteld op de Garmin, en ging ik even later - zonder oordopjes - rustig van start. Afgeleid door het prachtige Ardense landschap miste ik al na amper een kilometer een afslag, en moest ik een eindje teruglopen.
De Garmin is duidelijk niet bedoeld als navigatietoestel, want de route-assistentie is niet altijd even ondubbelzinnig. Voornamelijk bij kruispunten met verschillende weggetjes die in grote lijnen in de zelfde richting lopen is het display soms moeilijk eenduidig af te lezen. Voor een globale aanduiding van de juiste richting bleek het desondanks een welkom hulmiddel, en voor eventuele noodgevallen (zowel wat navigatie als veiligheid betrof) had ik tenslotte mijn iPhone mee.
Na twee kilometer echter stuitte ik echter op een afspanning met prikkeldraad. Ondanks dat het pijltje van de Garmin mij rechtdoor het bos in stuurde, vond ik het toch geen goed idee de prikkeldraad te negeren. Ik liep eerst het linkse paadje op, maar dat leidde me steeds verder van mijn route weg. Opnieuw liep ik enkele honderd meters terug, en naam het rechterpad. Dat paadje leek rondom de heuvel te lopen, en ik gokte dat ik dan weer aansluiting zou vinden op mijn geplande route. Die gok bleek gelukkig juist. Het oorspronkelijke paadje 'rechtdoor' kruiste even later terug mijn weg, en kon ik mijn route vervolgen.
Na de eerste heuvel ging het terug lichtjes bergafwaarts, en na het eerdere heuvelopwaarts zwoegen, was de lichte afdaling welgekomen. Lang duurde het uitrusten niet, want na een paar honderd meter begon de volgende klim. Aanvankelijk leek deze met een stijging van pakweg 6% gelijkaardig aan het net gepasseerde gedeelte, maar na anderhalve kilometer liep het na een kort vlak plateau heel wat steiler omhoog. Met occasionele stijgingspercentages van 10 tot 12% was het bij momenten - voor mij tenminste - toch flink zwaar, en onder het mom van 'toch een paar schoon fotokes pakken' nam ik toch af en toe een wandelpauze.
De ganse verdere route liep zowat bergopwaarts, tot aan kilometer 9. Ik wist vanuit mijn voorbereiding dat dit laatste stukje redelijk steil naar beneden zou worden, maar door het plotse ontbreken van enig duidelijk pad, leek me de afdaling leek me toch iets gemener dan verwacht. Rustig aan en af te toe steun zoekend bij een boom waagde ik toch de afdaling. Af en toe leek er zich terug iets van een paadje af te tekenen, maar even vaak moest ik gewoon een halve meter omlaag springen om vervolgens bij een boom steun te zoeken of mijn snelheid wat af te remmen. Dit was geen gewoon lopen meer - maar wel genieten!
Bijna beneden kwam ik zowaar terug een paadje tegen dat uitkwam op een oude, stenen trap tegen die zigzaggend tegen de flank van heuvel lag. Na een veertigtal treden kwam ik op het laatste stukje van mijn route, en stak - zonder het zelfs te beseffen - het bruggetje van de watervallen van Coo over.
Uit mijn loggegevens bleek achteraf hoe steil de afdeling wel was: over een lengte 600 meter tekende mijn Garmin een verval op van 143 meter - oftewel een dalingsgraad van gemiddeld 23,9%. Bij momenten lees ik zelfs een verval van 38,3% af.
Met een dikke 10km was mijn eerste échte trailrun eigenlijk wat aan de korte kant geweest. Ik was achteraf niet écht moe, en een paar kilometertjes extra hadden er nog wel bijgekund. Als ik de inspanning vooraf iets juister (en dus iets minder zwaar) had ingeschat, zou ik wellicht minder gewandeld hebben; ik heb teveel mijn krachten willen sparen.
Het smaakt alleszins naar meer. Vrij lopen, in de natuur, zonder al te veel te letten op tijden of tempo's. Het was genieten. Jammer toch dat de Ardennen voor ons net iets te ver is om elke weekend mijne 'lange trage' te gaan lopen...
Tot slot nog een paar sfeerbeelden:
Samenvatting Maart 2011
Naast de geplande spelletjes en gezamenlijk activiteiten was er uiteraard nog ruimte voor persoonlijke ontspanning, wat zich voor mij natuurlijk vertaalde in een looptraining.
Op basis van een paar routes op WalkJogRun&> en EveryTrail had ik vooraf al een route uitgetekend van ongeveer 10km, en deze op m'n Garmin gezet. Best wel spannend, want ik baseerde mijn route grotendeels op gegevens van anderen, en afgaand van de satelietbeelden zou mijn route niet overal via de paden lopen - zeker niet het laatste gedeelte. Vermits dit bovendien zo'n beetje mijn vuurdoop zou zijn wat betreft trailrunning, had ik het aantal kilometers wel bewust beperkt gehouden. Ik zou vooral gaan genieten van de natuur, rustig lopen en vooral naar mijn lichaam te luisteren.
Rond zeven uur trok ik zaterdagmorgen tenslotte de deur van het vakantiehuisje achter me dicht, en hoewel het een zonnige dag beloofde te worden was het nog redelijk fris. Voor het eerst sind ik startte met lopen had ik het gevoel géén muziek nodig te hebben - ik ging eens écht opgaan in de natuur. Mijn route ingesteld op de Garmin, en ging ik even later - zonder oordopjes - rustig van start. Afgeleid door het prachtige Ardense landschap miste ik al na amper een kilometer een afslag, en moest ik een eindje teruglopen.
De Garmin is duidelijk niet bedoeld als navigatietoestel, want de route-assistentie is niet altijd even ondubbelzinnig. Voornamelijk bij kruispunten met verschillende weggetjes die in grote lijnen in de zelfde richting lopen is het display soms moeilijk eenduidig af te lezen. Voor een globale aanduiding van de juiste richting bleek het desondanks een welkom hulmiddel, en voor eventuele noodgevallen (zowel wat navigatie als veiligheid betrof) had ik tenslotte mijn iPhone mee.
Na twee kilometer echter stuitte ik echter op een afspanning met prikkeldraad. Ondanks dat het pijltje van de Garmin mij rechtdoor het bos in stuurde, vond ik het toch geen goed idee de prikkeldraad te negeren. Ik liep eerst het linkse paadje op, maar dat leidde me steeds verder van mijn route weg. Opnieuw liep ik enkele honderd meters terug, en naam het rechterpad. Dat paadje leek rondom de heuvel te lopen, en ik gokte dat ik dan weer aansluiting zou vinden op mijn geplande route. Die gok bleek gelukkig juist. Het oorspronkelijke paadje 'rechtdoor' kruiste even later terug mijn weg, en kon ik mijn route vervolgen.
Na de eerste heuvel ging het terug lichtjes bergafwaarts, en na het eerdere heuvelopwaarts zwoegen, was de lichte afdaling welgekomen. Lang duurde het uitrusten niet, want na een paar honderd meter begon de volgende klim. Aanvankelijk leek deze met een stijging van pakweg 6% gelijkaardig aan het net gepasseerde gedeelte, maar na anderhalve kilometer liep het na een kort vlak plateau heel wat steiler omhoog. Met occasionele stijgingspercentages van 10 tot 12% was het bij momenten - voor mij tenminste - toch flink zwaar, en onder het mom van 'toch een paar schoon fotokes pakken' nam ik toch af en toe een wandelpauze.
De ganse verdere route liep zowat bergopwaarts, tot aan kilometer 9. Ik wist vanuit mijn voorbereiding dat dit laatste stukje redelijk steil naar beneden zou worden, maar door het plotse ontbreken van enig duidelijk pad, leek me de afdaling leek me toch iets gemener dan verwacht. Rustig aan en af te toe steun zoekend bij een boom waagde ik toch de afdaling. Af en toe leek er zich terug iets van een paadje af te tekenen, maar even vaak moest ik gewoon een halve meter omlaag springen om vervolgens bij een boom steun te zoeken of mijn snelheid wat af te remmen. Dit was geen gewoon lopen meer - maar wel genieten!
Bijna beneden kwam ik zowaar terug een paadje tegen dat uitkwam op een oude, stenen trap tegen die zigzaggend tegen de flank van heuvel lag. Na een veertigtal treden kwam ik op het laatste stukje van mijn route, en stak - zonder het zelfs te beseffen - het bruggetje van de watervallen van Coo over.
Uit mijn loggegevens bleek achteraf hoe steil de afdeling wel was: over een lengte 600 meter tekende mijn Garmin een verval op van 143 meter - oftewel een dalingsgraad van gemiddeld 23,9%. Bij momenten lees ik zelfs een verval van 38,3% af.
Met een dikke 10km was mijn eerste échte trailrun eigenlijk wat aan de korte kant geweest. Ik was achteraf niet écht moe, en een paar kilometertjes extra hadden er nog wel bijgekund. Als ik de inspanning vooraf iets juister (en dus iets minder zwaar) had ingeschat, zou ik wellicht minder gewandeld hebben; ik heb teveel mijn krachten willen sparen.
Het smaakt alleszins naar meer. Vrij lopen, in de natuur, zonder al te veel te letten op tijden of tempo's. Het was genieten. Jammer toch dat de Ardennen voor ons net iets te ver is om elke weekend mijne 'lange trage' te gaan lopen...
Tot slot nog een paar sfeerbeelden:
| # Trainingen | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|
| 10 | 9:57:07 uren | 89.12 km | 6:28 per km | 9.27 km/h | 152 |
Labels:
Fun Run,
Trailrunning,
Training
maandag 21 maart 2011
Inschrijving voor "20km door Brussel" definitief...
Ik had het niet helemaal verwacht, want ik hoorde verhalen over dat het vorig jaar zo moeilijk was, maar ik heb mezelf dan toch kunnen inschrijven voor de 20km door Brussel op 29 mei. De server bleek bij momenten toch wel flink overbelast, maar de aanhouder wint, en na een tiental pogingen was ik 'binnen'. De rugnummers zijn nog niet toegekend,maar ik ontving toch alvast de definitieve bevestiging van inschrijving... ;)
Nog even de trainingen van maart tot nog toe:
Maart
Normaal gesproken was ik trouwens al begonnen aan mijn nieuw schema, maar een aantal onverwachte zaken gooiden wat roet in het eten. Deze week zullen er ook nog twee normale trainingen wegvallen, vermits we op weekend naar de Ardennen gaan met de schoonfamilie en alle kinderen en kleinkinderen, maar die proberen we nog goed te maken met een flinke bergtraining.
Nog even de trainingen van maart tot nog toe:
Maart
| Datum | Type/Doel | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Woensdag 2/3/2011 | LSD | 51:47 | 8.2 km | 6:19 per km | 9.5 km/h | 154 |
| Vrijdag 4/3/2011 | LSD | 52:47 | 8.15 km | 6:29 per km | 9.3 km/h | 156 |
| Zondag 6/3/2011 | LSD | 1:47:21 | 16.02 km | 6:42 per km | 9.0 km/h | 153 |
| Dinsdag 8/3/2011 | LSD | 51:22 | 8.15 km | 6:18 per km | 9.5 km/h | 152 |
| Zondag 13/3/2011 | LSD | 57:51 | 8.03 km | 7:12 per km | 8.3 km/h | 144 |
| Maandag 14/3 | Interval | 32:35 | 5.29 km | 6:10 per km | 9.7 km/h | 150 |
| Donderdag 17/3 | ED | 54:31 | 8.2 km | 6:39 per km | 9.0 km/h | 147 |
Normaal gesproken was ik trouwens al begonnen aan mijn nieuw schema, maar een aantal onverwachte zaken gooiden wat roet in het eten. Deze week zullen er ook nog twee normale trainingen wegvallen, vermits we op weekend naar de Ardennen gaan met de schoonfamilie en alle kinderen en kleinkinderen, maar die proberen we nog goed te maken met een flinke bergtraining.
Labels:
Inschrijving,
Training
zondag 27 februari 2011
Samenvatting Februari & Maximale Hartslag (vervolg)
Met twee à drie dagen minder dan andere maanden is februari is een relatief korte maand, en dat uit zich een beetje in de gelopen kilometers. Een regelmatig loopritme zit er ook nog niet helemaal terug in, maar dat zal allicht wel veranderen als ik terug met een schema train.
Februari
Samenvatting Februari:
Maximale Hartslag (vervolg)
Ondertussen heb ik alvast ontdekt dat mijn hoogst behaalde hartslag niet - zoals ik in vorig blogje schreef - tijdens de Zandvoort Circuit Run, maar de tijdens Landlopersjogging in Meer werd opgetekend. Tijdens de eindfase liep die daar korstondig op tot 189.
Donderdag besloot ik uiteindelijk maar eens daad bij het woord te voegen, en mijn maximale hartslag inderdaad eens doelmatig trachten te bepalen. Op de website van Herbert Steffny (op wiens boek ik mijn volgende schema baseerde) las ik een aantal tips die ik besloot uit te testen. Ik verwachtte alleszins niet dat mijn maximale hartslag nog veel hoger zou uitkomen dan die 189.
Na een goede opwarming van pakweg zes kilometer aan een héél rustig tempo liet ik over vijf minuten heel geleidelijk mijn snelheid stijgen tot ik helemaal buiten adem was. Bij een tempo van 4:02 (met 14.9 km/h mijn hoogste snelheid ooit gelopen) haalde ik al een hartslag van 185. Na een korte jogpauze moest ik dit herhalen, en tenslotte nòg een minuut alles geven. Na opnieuw drie minuten was echter mijn pijp al uit, en moest ik mijn tempo laten zakken. Ik probeerde even later opnieuw te versnellen, maar helaas, veel fut zat er niet meer in. Maximum hartslag opgemeten aldus 185.
Misschien dat ik later de test nog wel eens overdoe, maar dan met een kortere opwarming. Vermits de test redelijk dicht bij die 189 van de Landlopersjogging kwam, denk ik dat ik voorlopig de toen behaalde hartslag gemakshalve netjes afrond, en een maximum van 190 ga aanhouden. Dat lijkt me een realistische waarde, waarmee toch min of meer mee te werken valt.
Februari
| Datum | Type/Doel | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Zondag 6/2/2011 | LSD | 51:10 | 8.14 km | 6:17 per km | 9.5 km/h | 157 |
| Maandag 7/2/2011 | Tempo | 29:43 | 5.03 km | 5:54 per km | 10.2 km/h | 159 |
| Zaterdag 12/2/2011 | LSD | 2:21:49 | 21.11 km | 6:43 per km | 8.9 km/h | 159 |
| Woensdag 16/2 | LSD | 53:26 | 8.03 km | 6:39 per km | 9.0 km/h | 154 |
| Maandag 21/2 | LSD | 49:52 | 8.03 km | 6:13 per km | 9.7 km/h | 156 |
| Donderdag 24/2 | HFmax Test | 52:40 | 8.08 km | 6:31 per km | 9.2 km/h | 153 |
| Zaterdag 27/2 | LSD | 1:19:58 | 12.04 km | 6:38 per km | 9.0 km/h | 156 |
Samenvatting Februari:
| # Trainingen | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|
| 7 | 7:38:38 uren | 70.46 km | 6:25 per km | 9.36 km/h | 156.23 |
Ondertussen heb ik alvast ontdekt dat mijn hoogst behaalde hartslag niet - zoals ik in vorig blogje schreef - tijdens de Zandvoort Circuit Run, maar de tijdens Landlopersjogging in Meer werd opgetekend. Tijdens de eindfase liep die daar korstondig op tot 189.
Donderdag besloot ik uiteindelijk maar eens daad bij het woord te voegen, en mijn maximale hartslag inderdaad eens doelmatig trachten te bepalen. Op de website van Herbert Steffny (op wiens boek ik mijn volgende schema baseerde) las ik een aantal tips die ik besloot uit te testen. Ik verwachtte alleszins niet dat mijn maximale hartslag nog veel hoger zou uitkomen dan die 189.
Na een goede opwarming van pakweg zes kilometer aan een héél rustig tempo liet ik over vijf minuten heel geleidelijk mijn snelheid stijgen tot ik helemaal buiten adem was. Bij een tempo van 4:02 (met 14.9 km/h mijn hoogste snelheid ooit gelopen) haalde ik al een hartslag van 185. Na een korte jogpauze moest ik dit herhalen, en tenslotte nòg een minuut alles geven. Na opnieuw drie minuten was echter mijn pijp al uit, en moest ik mijn tempo laten zakken. Ik probeerde even later opnieuw te versnellen, maar helaas, veel fut zat er niet meer in. Maximum hartslag opgemeten aldus 185.
Misschien dat ik later de test nog wel eens overdoe, maar dan met een kortere opwarming. Vermits de test redelijk dicht bij die 189 van de Landlopersjogging kwam, denk ik dat ik voorlopig de toen behaalde hartslag gemakshalve netjes afrond, en een maximum van 190 ga aanhouden. Dat lijkt me een realistische waarde, waarmee toch min of meer mee te werken valt.
Labels:
Diversen,
Samenvatting,
Training
maandag 21 februari 2011
Maximale hartslag bepalen nog niet zo simpel. Of wel?
In een lange(re) termijnplanning in de richting van een - eventuele - voorbereiding naar een heuse marathon toe, heb ik besloten eerst mijn tijd op de halve marathon wat bij te schaven. Zo kan ik enerzijds mijn trainingsvolume wat stabiliseren, op peil brengen, en tegelijkertijd testen of dergelijk schema wel degelijk in mijn sociale en professionele agenda in te passen valt.
In Herbert Steffny's 'Groot Handboek Lopen' vond ik een 6-weken schema voor de halve marathon, dat qua intensiteit redelijk aanleunt bij mijn huidige conditie, en - met als doeltijd van 2u10 - voor mij een verbetering van pakweg 7% op mijn huidige halve marathon-tijd nastreeft.
Naast de obligatoire snelheid-opbouwende intervaltraining, voorziet het schema echter vooral in rustige duurlopen en af en toe een tempoloop. Zoals meestal wordt de nagestreefde intensiteit uitgedrukt in een percentage van je theoretische maximale hartslag, en daar wringt het schoentje bij mij een beetje: ondanks dat ik nu al ruim een jaar loop, is absoluut gezien, mijn hartslag nauwelijks gezakt. Ik kan ondertussen weliswaar langer en sneller lopen aan dezelfde hartslag dan in het begin, dus mijn conditie is onmiskenbaar verbeterd, maar als ik moet lopen aan bijvoorbeeld 70% van mijn maximum hartslag, noem ik het beter snelwandelen.
Zoals waarschijnlijk veel lopers, hanteer ik de klassieke formule '220 - Age' om een schatting van mijn maximale hartfrequentie te maken. In mijn geval 220 - 37 = 183.
De voetnoot bij deze formule is weliswaar dat ze niet geheel nauwkeurig is, en je werkelijke maximale hartslag blijkbaar zelfs tot 10 slagen hoger of lager kan liggen. Ergens las ik zelfs dat wie redelijk fit is, er gerust een tiental slagen zou mogen bijtellen. Erg 'algemeen' allemaal...
Nu, als ik 'op het gemakse' loop, bij een duurloopje of zo, zit mijn hartslag gemiddeld tussen de 156 en 159, oftewel 85-87%. Ik loop dan tegen een tempo van ongeveer 6:20. Lopen tegen 70% (MaxHF 128) zoals voorgeschreven is voor mij bij deze formule praktisch onmogelijk, tenzij ik naar snelwandeltempo overschakel.
Op internet zijn uiteraard nog tal van andere formules te vinden, maar de ene lijkt al wat minder correct dan de andere. Een formule die me wel wat leek vond ik op Howtobefit.com: 210 - 1/2 Age - 5% Weight (in pond) + 4 (voor de formules voor dames, volg de link). Via deze formule kom ik op een maximale hartslag van afgerond 187 en dat lijkt me al een stukje realistischer, hoewel trainen tegen 70% (maxHF 131) voor mij bij deze formule nog steeds niet mogelijk lijkt.
Het probleem bij deze formules echter lijkt erin, dat je maximale hartritme blijkbaar genetisch bepaald is. Je kan ze niet door training verhogen, en het is absolut geen maatstaf voor iemands prestaties. Wie fit blijft, zou bovendien het verminderen van de maximale hartslag door veroudering wél min of meer kunnen afremmen. Kortom, de meeste van die formules blijken niet meer dan een 'berekend idee' te kunnen geven van je maximale hartslag, maar ze kunnen er tevens flink naast zitten... De enige betrouwbare manier blijkt proefondervindelijk testen...
Steffny beschrijft in zijn boek gelukkig ook enkele proeven die je maximale hartslag redelijk moeten doen benaderen, dus ik denk dat ik er binnenkort beter eens ééntje inplan.
Mijn hoogst 'behaalde' hartslag tot nu toe ligt volgens mijn data op 183, net na het eindsprintje tijdens de Circuit Run in Zandvoort. Uiteraard was dit geen echte tést, maar de gemeten hartslag komt wonderwel overeen met mijn bereking volgens de klassieke formule.
Dan ben ik uiteindelijk wel weer bij af: tegen 70% van deze hartslag lopen lukt me echt niet...
Opmerking zijn uiteraard altijd welkom ;)
In Herbert Steffny's 'Groot Handboek Lopen' vond ik een 6-weken schema voor de halve marathon, dat qua intensiteit redelijk aanleunt bij mijn huidige conditie, en - met als doeltijd van 2u10 - voor mij een verbetering van pakweg 7% op mijn huidige halve marathon-tijd nastreeft.
Naast de obligatoire snelheid-opbouwende intervaltraining, voorziet het schema echter vooral in rustige duurlopen en af en toe een tempoloop. Zoals meestal wordt de nagestreefde intensiteit uitgedrukt in een percentage van je theoretische maximale hartslag, en daar wringt het schoentje bij mij een beetje: ondanks dat ik nu al ruim een jaar loop, is absoluut gezien, mijn hartslag nauwelijks gezakt. Ik kan ondertussen weliswaar langer en sneller lopen aan dezelfde hartslag dan in het begin, dus mijn conditie is onmiskenbaar verbeterd, maar als ik moet lopen aan bijvoorbeeld 70% van mijn maximum hartslag, noem ik het beter snelwandelen.
Zoals waarschijnlijk veel lopers, hanteer ik de klassieke formule '220 - Age' om een schatting van mijn maximale hartfrequentie te maken. In mijn geval 220 - 37 = 183.
De voetnoot bij deze formule is weliswaar dat ze niet geheel nauwkeurig is, en je werkelijke maximale hartslag blijkbaar zelfs tot 10 slagen hoger of lager kan liggen. Ergens las ik zelfs dat wie redelijk fit is, er gerust een tiental slagen zou mogen bijtellen. Erg 'algemeen' allemaal...
Nu, als ik 'op het gemakse' loop, bij een duurloopje of zo, zit mijn hartslag gemiddeld tussen de 156 en 159, oftewel 85-87%. Ik loop dan tegen een tempo van ongeveer 6:20. Lopen tegen 70% (MaxHF 128) zoals voorgeschreven is voor mij bij deze formule praktisch onmogelijk, tenzij ik naar snelwandeltempo overschakel.
Op internet zijn uiteraard nog tal van andere formules te vinden, maar de ene lijkt al wat minder correct dan de andere. Een formule die me wel wat leek vond ik op Howtobefit.com: 210 - 1/2 Age - 5% Weight (in pond) + 4 (voor de formules voor dames, volg de link). Via deze formule kom ik op een maximale hartslag van afgerond 187 en dat lijkt me al een stukje realistischer, hoewel trainen tegen 70% (maxHF 131) voor mij bij deze formule nog steeds niet mogelijk lijkt.
Het probleem bij deze formules echter lijkt erin, dat je maximale hartritme blijkbaar genetisch bepaald is. Je kan ze niet door training verhogen, en het is absolut geen maatstaf voor iemands prestaties. Wie fit blijft, zou bovendien het verminderen van de maximale hartslag door veroudering wél min of meer kunnen afremmen. Kortom, de meeste van die formules blijken niet meer dan een 'berekend idee' te kunnen geven van je maximale hartslag, maar ze kunnen er tevens flink naast zitten... De enige betrouwbare manier blijkt proefondervindelijk testen...
Steffny beschrijft in zijn boek gelukkig ook enkele proeven die je maximale hartslag redelijk moeten doen benaderen, dus ik denk dat ik er binnenkort beter eens ééntje inplan.
Mijn hoogst 'behaalde' hartslag tot nu toe ligt volgens mijn data op 183, net na het eindsprintje tijdens de Circuit Run in Zandvoort. Uiteraard was dit geen echte tést, maar de gemeten hartslag komt wonderwel overeen met mijn bereking volgens de klassieke formule.
Dan ben ik uiteindelijk wel weer bij af: tegen 70% van deze hartslag lopen lukt me echt niet...
Opmerking zijn uiteraard altijd welkom ;)
Labels:
Diversen
zondag 13 februari 2011
Samenvatting Januari & Doelen 2011
Het bloggen ligt een beetje in het slop, maar gelukkig kan er nog wel gelopen worden. Het blijft allemaal wel een beetje inplannen en improviseren.
Nu ga ik jullie niet vervelen met alle cijfertjes van elke apart run, maar de samenvatting van januari zal ik nog even meegeven:
Samenvatting januari 2011:
Doelen 2011
Over m'n doelen van 2011 heb ik al een hele tijd zitten nadenken... Omdat ik heb gemerkt dat snelheid niet m'n ding is, en ik op zich ook liever rustige, lange duurlopen doe, lijkt het me wel wat op termijn naar de marathon toe te werken. De halve marathon zit ondertussen in m'n benen, en hoewel ik zonder extra en specifieke training hiermee waarschijnlijk aan mijn limiet zit, begint dat idee wel een beetje te kriebelen.
Het probleem lijkt 'm vooral in de beschikbare vrije tijd te zitten, want voor een goede voorbereiding blijk ik volgens zowal alle schema's die ik 'bestudeerde' toch uit te moeten gaan van een trainingsintensiteit van zowat 30 tot 50 km per week. Op zich zou dit niet eens ondoenbaar zijn, maar vooraleer ik de stap zet, en zulk trainingschema in mijn alledaagse planning inpas, lijkt het me goed om al eerst mijn maandvolume terug te stabiliseren.
Ook mijn buikje is nog niet helemààl weg, dus ik zal terug een beetje meer aandacht aan mijn voeding moeten schenken, vooral dan aan het beperken van de porties. Mijn lichaam heeft zich ondertussen immers helemaal aangepast aan mijn bewegingspatroon, dus door lopen alleen zal ik niet veel extra gewicht meer verliezen. Ik kwam echter van 96 en ging al naar pakweg 81, dus verder naar 75kg zou een haalbaar doel moeten zijn.
Tenslotte zou ik dit jaar toch iets vaker een westrijdje willen lopen. Niet echt als doel op zich, maar eerder als motivatie. Het is mij opgevallen dat ik wat lakser ben als ik zonder traininschema loop en dus wat makkelijker een training uitstel of oversla. Terug wat meer struktuur zoals in het begin is misschien toch wenselijk, en als we daar dan al dan niet rechtstreeks een doel aan koppelen kan het eventueel extra motiveren, hee...
Om deze doelen zeker niet uit het oog te verliezen heb ik ze dan ook in de vorm van enkele progressiebalken heel prominent opgenomen in de navigatiebalk.
Concreet worden mijn doelen voor 2011 dus:
1) Een stabiel loopvolume, van pakweg 100km per maand, oftewel 1200 loopkilometers in 2011.
2) Mijn oorspronkelijk streefgewicht van 75kg bereiken. Momenteel nog minstens 6kilo te gaan.
3) Eén wedstrijd per kwartaal moet doenbaar zijn. 4 wedstrijden in 2011 dus.
Bloggen
Tenslotte vraag ik me de laatste tijd een beetje af waar ik precies naartoe wil met mijn blog. Erg veel wedstrijden loop ik nu eenmaal niet, en weet niet zeker of jullie mijn dagelijkse trainingsverslagjes niet na verloop van tijd saai gaan vinden. Wat lezen jullie het liefst? Een 'dagelijkse' update, wekelijkse samenvatting, of gewoon een maandelijks verslag? Of toch enkel maar wedstrijden, al is het maar enkele keren per jaar?
Graag jullie mening in de poll!
Nu ga ik jullie niet vervelen met alle cijfertjes van elke apart run, maar de samenvatting van januari zal ik nog even meegeven:
Samenvatting januari 2011:
| # Trainingen | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|
| 10 | 10:08:50 uren | 96.76 km | 6:18 per km | 9.5 km/h | 158.3 |
Over m'n doelen van 2011 heb ik al een hele tijd zitten nadenken... Omdat ik heb gemerkt dat snelheid niet m'n ding is, en ik op zich ook liever rustige, lange duurlopen doe, lijkt het me wel wat op termijn naar de marathon toe te werken. De halve marathon zit ondertussen in m'n benen, en hoewel ik zonder extra en specifieke training hiermee waarschijnlijk aan mijn limiet zit, begint dat idee wel een beetje te kriebelen.
Het probleem lijkt 'm vooral in de beschikbare vrije tijd te zitten, want voor een goede voorbereiding blijk ik volgens zowal alle schema's die ik 'bestudeerde' toch uit te moeten gaan van een trainingsintensiteit van zowat 30 tot 50 km per week. Op zich zou dit niet eens ondoenbaar zijn, maar vooraleer ik de stap zet, en zulk trainingschema in mijn alledaagse planning inpas, lijkt het me goed om al eerst mijn maandvolume terug te stabiliseren.
Ook mijn buikje is nog niet helemààl weg, dus ik zal terug een beetje meer aandacht aan mijn voeding moeten schenken, vooral dan aan het beperken van de porties. Mijn lichaam heeft zich ondertussen immers helemaal aangepast aan mijn bewegingspatroon, dus door lopen alleen zal ik niet veel extra gewicht meer verliezen. Ik kwam echter van 96 en ging al naar pakweg 81, dus verder naar 75kg zou een haalbaar doel moeten zijn.
Tenslotte zou ik dit jaar toch iets vaker een westrijdje willen lopen. Niet echt als doel op zich, maar eerder als motivatie. Het is mij opgevallen dat ik wat lakser ben als ik zonder traininschema loop en dus wat makkelijker een training uitstel of oversla. Terug wat meer struktuur zoals in het begin is misschien toch wenselijk, en als we daar dan al dan niet rechtstreeks een doel aan koppelen kan het eventueel extra motiveren, hee...
Om deze doelen zeker niet uit het oog te verliezen heb ik ze dan ook in de vorm van enkele progressiebalken heel prominent opgenomen in de navigatiebalk.
Concreet worden mijn doelen voor 2011 dus:
1) Een stabiel loopvolume, van pakweg 100km per maand, oftewel 1200 loopkilometers in 2011.
2) Mijn oorspronkelijk streefgewicht van 75kg bereiken. Momenteel nog minstens 6kilo te gaan.
3) Eén wedstrijd per kwartaal moet doenbaar zijn. 4 wedstrijden in 2011 dus.
Tenslotte vraag ik me de laatste tijd een beetje af waar ik precies naartoe wil met mijn blog. Erg veel wedstrijden loop ik nu eenmaal niet, en weet niet zeker of jullie mijn dagelijkse trainingsverslagjes niet na verloop van tijd saai gaan vinden. Wat lezen jullie het liefst? Een 'dagelijkse' update, wekelijkse samenvatting, of gewoon een maandelijks verslag? Of toch enkel maar wedstrijden, al is het maar enkele keren per jaar?
Graag jullie mening in de poll!
Labels:
Diversen,
Samenvatting
dinsdag 18 januari 2011
December 2010
Pffew... Is het écht al zo lang geleden sinds mijn laatste update? Zelfs de samenvatting van 2010 bleef ik blijkbaar nog schuldig... Schandalig, ik weet het. Niet langer getalmd; eerst de afsluiting van december:
Week 50
Hoewel redelijk gestart, liep december een beetje af met een sisser: Ik had het al een beetje voelen aankomen natuurlijk, maar toen na Nicky ook de kindjes allebei ziek werden was het maar een kwestie van afwachten tot ik het ook te pakken kreeg. Al bij al was het ergste bij mij na een dag of twee al voorbij, maar het ritme was verbroken, en in week 51 werd er niet gelopen - kwestie van toch volledig uit te zieken. M'n 1000km haalde ik dus nét niet, en wat ik op zich nog meer betreur is dat ik Gaston Roelants inderdaad verstek heb moeten laten gaan.
Week 52
Terugblik 2010
Wat waren mijn doelstellingen voor 2010?
Netto toch 2 van de 3 doelen behaald, dus we kunnen 2010 toch afsluiten met een overwegend goed gevoel. Ik ben niet helemaal tevreden met het onregelmatige ritme van mijn trainingen, maar de verbouwingen vroegen nu eenmaal regelmatig mijn aandacht en tijd, dus veel viel daar niet aan te verhelpen. Ze zijn nog niet voltooid, maar de meest noodzakelijke werken zijn nu tenminste achter de rug, dus de druk kan wat van de ketel. Als het goed is kan ik stilaan terug wat regelmaat in m'n trainingen beginnen opbouwen...
Doelen 2011 -
Coming soon... :)
Week 50
| Datum | Type/Doel | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 15/12 | LSD | 50:54 | 8.16 km | 6:14 per km | 9.6 km/h | 157 |
| 17/12 | LSD | 54:48 | 8.17 km | 6:43 per km | 8.9 km/h | 150 |
| 20/12 | LSD | 53:28 | 8.15 km | 6:34 per km | 9.1 km/h | 156 |
Hoewel redelijk gestart, liep december een beetje af met een sisser: Ik had het al een beetje voelen aankomen natuurlijk, maar toen na Nicky ook de kindjes allebei ziek werden was het maar een kwestie van afwachten tot ik het ook te pakken kreeg. Al bij al was het ergste bij mij na een dag of twee al voorbij, maar het ritme was verbroken, en in week 51 werd er niet gelopen - kwestie van toch volledig uit te zieken. M'n 1000km haalde ik dus nét niet, en wat ik op zich nog meer betreur is dat ik Gaston Roelants inderdaad verstek heb moeten laten gaan.
Week 52
| Datum | Type/Doel | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 27/12 | LSD | 51:43 | 8.03 km | 6:26 per km | 9.3 km/h | 158 |
| 29/12 | Tempo | 29:57 | 5.03 km | 5:57 per km | 10.1 km/h | 169 |
| # Trainingen | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|
| 11 | 8:51:59 uren | 83.37 km | 6:20 per km | 9.4 km/h | 157.9 |
Wat waren mijn doelstellingen voor 2010?
1) Eerst en vooral wil ik stelselmatig langere afstanden gaan lopen, met als concrete doelstelling 16km tegen de Antwerp 10 Miles. Met de schema's uit 'Challenge - Loop je eerste (halve) marathon' zou ik richting de 1/2 Marathon willen trainen, en de 12K van de Zandvoort Circuit Run en de Antwerp 10 Miles vallen in die planning precies op hun plaats. Een effectieve halve marathon is niet noodzakelijkerwijze een doel, maar als ik voldoende kan groeien, wie weet... |
2) Verder wil ik graag een tikkeltje sneller worden, hoewel ik hierop voorlopig niet specifiek wil gaan trainen. De snelheid zal wel komen naarmate de conditie nog verbeterd. |
3) Mijn oorspronkelijk doel blijft uiteraard belangrijk, en nog een tien tot twaalf kilo's extra verliezen zou ideaal zijn. |
Netto toch 2 van de 3 doelen behaald, dus we kunnen 2010 toch afsluiten met een overwegend goed gevoel. Ik ben niet helemaal tevreden met het onregelmatige ritme van mijn trainingen, maar de verbouwingen vroegen nu eenmaal regelmatig mijn aandacht en tijd, dus veel viel daar niet aan te verhelpen. Ze zijn nog niet voltooid, maar de meest noodzakelijke werken zijn nu tenminste achter de rug, dus de druk kan wat van de ketel. Als het goed is kan ik stilaan terug wat regelmaat in m'n trainingen beginnen opbouwen...
Coming soon... :)
Labels:
Diversen,
Samenvatting,
Training
maandag 13 december 2010
Goed gestart...
December is al bij al alvast beter gestart dan de vorige twee maanden. Hoewel de langere weekend duurlopen er nog altijd een beetje bij inschieten, staat de teller nu al op ruim 37km, mijn geplande run van vanmiddag nog niet bijgerekend.
Week 48 & 49
Wat mijn geplande loop voor vanmiddag betreft, ben ik van plan nog eens op mijn 'oude' Nike's te gaan lopen. De laatste weken krijg ik kort na het starten elke keer wat last van een stijve linkerkuit - nog nét geen kramp - die pas na een vier, vijf kilomter wegtrekt. Erg prettig loopt dat natuurlijk niet, en het lijkt mijn tempo wat naar beneden te trekken ('k moet toch iéts als excuus hebben, eh ;)).
Ligt het nu aan het weer, of toch die stevige ondersteuning van mijn Saucony's waar ik maar niet aan lijk te wennen?
Verder hoop ik deze maand toch nog minstens een 90.46km te kunnen afleggen. Dat is namelijk de afstand die ik nog moet lopen om in 2010 exact 1000km te lopen. In principe moet dat kunnen lukken, als ik elke normale loopdag inderdaad minimaal m'n 8km doe, en één keertje 3K extra. 't Stond niet bij m'n doelstellingen voor 2010, maar eindigen met pakweg 990km op de teller zou zo lullig staan ;)
Volgende week is het trouwens terug Gaston Roelants. Hoewel deze wedstrijd (vorig jaar mijn allereerste ooit) al lang gepland stond, is de kans dat ik er zal geraken heel klein.
Update:
Zoals gepland heb ik vandaag nog eens gelopen op mijn Nike's om te testen of mijn stramme linkerkuit inderdaad veroorzaakt werd door het koude weer. Nu was het vandaag toch terug kouder dan gisteren of vrijdag, maar met mijn oude schoenen kreeg ik toch geen stramme kuiten. Al zijn mijn Saucony's nog relatief nieuw, na ruim 200km zouden ze toch voldoende ingelopen moeten zijn, niet?
Mijn loopgegevens van vandaag spreken ook een beetje voor zich vind ik:
Week 50
Of dit nu een 'door verwachting gecreëerd resultaat' is (of hoe zeg je dat ook weer?) of dat mijn Saucony's inderdaad niet optimaal lopen durf ik niet door één testloopje besluiten, maar het lijkt wel - jammer genoeg, eigenlijk - mijn gevoel te bevestigen. Ik ga de komende tijd toch terug wat afwisselen van schoenen en eens zien wat effect dat geeft, en eventueel koop ik een extra paar bij. Da's misschien sowiezo geen slecht idee...
Alleszins, nog 82.28km te gaan ;)
Week 48 & 49
| Datum | Type/Doel | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 3/12 | LSD | 54:01 | 8.20 km | 6:35 per km | 9.1 km/h | 164 |
| 6/12 | Tempo | 28:13 | 5.02 km | 5:37 per km | 10.7 km/h | 173 |
| 8/12 | LSD | 53:59 | 8.13 km | 6:38 per km | 9.0 km/h | 147 |
| 10/12 | LSD | 51:43 | 8.17 km | 6:20 per km | 9.5 km/h | 156 |
| 12/12 | LSD | 52:56 | 8.14 km | 6:30 per km | 9.2 km/h | 153 |
Wat mijn geplande loop voor vanmiddag betreft, ben ik van plan nog eens op mijn 'oude' Nike's te gaan lopen. De laatste weken krijg ik kort na het starten elke keer wat last van een stijve linkerkuit - nog nét geen kramp - die pas na een vier, vijf kilomter wegtrekt. Erg prettig loopt dat natuurlijk niet, en het lijkt mijn tempo wat naar beneden te trekken ('k moet toch iéts als excuus hebben, eh ;)).
Ligt het nu aan het weer, of toch die stevige ondersteuning van mijn Saucony's waar ik maar niet aan lijk te wennen?
Verder hoop ik deze maand toch nog minstens een 90.46km te kunnen afleggen. Dat is namelijk de afstand die ik nog moet lopen om in 2010 exact 1000km te lopen. In principe moet dat kunnen lukken, als ik elke normale loopdag inderdaad minimaal m'n 8km doe, en één keertje 3K extra. 't Stond niet bij m'n doelstellingen voor 2010, maar eindigen met pakweg 990km op de teller zou zo lullig staan ;)
Volgende week is het trouwens terug Gaston Roelants. Hoewel deze wedstrijd (vorig jaar mijn allereerste ooit) al lang gepland stond, is de kans dat ik er zal geraken heel klein.
Zoals gepland heb ik vandaag nog eens gelopen op mijn Nike's om te testen of mijn stramme linkerkuit inderdaad veroorzaakt werd door het koude weer. Nu was het vandaag toch terug kouder dan gisteren of vrijdag, maar met mijn oude schoenen kreeg ik toch geen stramme kuiten. Al zijn mijn Saucony's nog relatief nieuw, na ruim 200km zouden ze toch voldoende ingelopen moeten zijn, niet?
Mijn loopgegevens van vandaag spreken ook een beetje voor zich vind ik:
Week 50
| Datum | Type/Doel | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 13/12 | LSD | 50:17 | 8.18 km | 6:09 per km | 9.8 km/h | 154 |
Of dit nu een 'door verwachting gecreëerd resultaat' is (of hoe zeg je dat ook weer?) of dat mijn Saucony's inderdaad niet optimaal lopen durf ik niet door één testloopje besluiten, maar het lijkt wel - jammer genoeg, eigenlijk - mijn gevoel te bevestigen. Ik ga de komende tijd toch terug wat afwisselen van schoenen en eens zien wat effect dat geeft, en eventueel koop ik een extra paar bij. Da's misschien sowiezo geen slecht idee...
Alleszins, nog 82.28km te gaan ;)
Labels:
Training
zaterdag 4 december 2010
Samenvatting November
November was een zwakke maand op loopgebied. Ondanks goede voornemens, was de fut om de loopschoenen aan te trekken er niet altijd bij, hoewel de goesting er wel altijd was. Veel viel er dus opnieuw niet te bloggen. Een korte samenvatting dan maar:
Samenvatting November:
| Datum | Type/Doel | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 8/11 | Tempo | 22:39 | 3.68 km | 6:09 per km | 9.7 km/h | 155 |
| 11/11 | LSD | 52:12 | 8.18 km | 6:23 per km | 9.4 km/h | 159 |
| 14/11 | LSD | 55:43 | 8.27 km | 6:44 per km | 8.9 km/h | 153 |
| 15/11 | LSD | 51:47 | 8.13 km | 6:22 per km | 9.4 km/h | 152 |
| 21/11 | LSD | 1:02:50 | 10.11 km | 6:13 per km | 9.7 km/h | 160 |
| 28/11 | Fartlek | 1:05:18 | 10.54 km | 6:12 per km | 9.7 km/h | 164 |
Samenvatting November:
| # Trainingen | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|
| 6 | 5:10:29 uren | 48.91 km | 6:35 per km | 9.1 km/h | 164 |
Labels:
Samenvatting
zondag 31 oktober 2010
Samenvatting Oktober
Met morgen de eerste november is het weer de hoogste tijd voor een samenvatting van de afgelopen maand. Een korte samenvatting alweer, want erg veel viel er weer niet te bloggen.
Het begint wel een beetje flauw te worden de verbouwingen alweer als excuus in te schakelen, maar zo zelf klussen 'voor en na' een drukke fulltime job is is dan toch niet zo zelfsprekend en haalbaar gebleken als ik wel had gedacht. Sommige werken namen ook beduidend meer tijd in beslag dan verwacht - misschien zat mijn gebrek aan ervaring daar ook wel voor iets tussen :) - waardoor de hele planning, en uiteraard ook mijn loopagenda in de war liep.
Als alles goed gaat echter, zou ik tegen half november - of toch uiterlijk begin december - mijn 'normale' loopritme weer moeten kunnen opnemen. Uiteraard blijven we ondertussen ook nog zoveel mogelijk lopen!
Hoewel ik me er van bewust ben dat door het relatief klein aantal runs de 'gemiddelde resultaten' een wat vertekend beeld geven, is het desondanks tof te merken dat mijn tempo lichtjes blijft verbeteren.
Week 42
Week 43
Het begint wel een beetje flauw te worden de verbouwingen alweer als excuus in te schakelen, maar zo zelf klussen 'voor en na' een drukke fulltime job is is dan toch niet zo zelfsprekend en haalbaar gebleken als ik wel had gedacht. Sommige werken namen ook beduidend meer tijd in beslag dan verwacht - misschien zat mijn gebrek aan ervaring daar ook wel voor iets tussen :) - waardoor de hele planning, en uiteraard ook mijn loopagenda in de war liep.
Als alles goed gaat echter, zou ik tegen half november - of toch uiterlijk begin december - mijn 'normale' loopritme weer moeten kunnen opnemen. Uiteraard blijven we ondertussen ook nog zoveel mogelijk lopen!
Hoewel ik me er van bewust ben dat door het relatief klein aantal runs de 'gemiddelde resultaten' een wat vertekend beeld geven, is het desondanks tof te merken dat mijn tempo lichtjes blijft verbeteren.
Week 42
| Datum | Type | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Donderdag 21/10 | Tempo | 26:41 | 5.02 km | 5:19 per km | 11.3 km/h | 168 |
Week 43
| Datum | Type | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Maandag 25/10 | Tempo | 48:08 | 8.02 km | 6:00 per km | 10.0 km/h | 159 |
| Zondag 31/10 | LSD | 50:42 | 8.03 km | 6:19 per km | 9.5 km/h | 157 |
Samenvatting Oktober:
| # Trainingen | Tijd | Afstand | Tempo | Snelheid | HR |
|---|---|---|---|---|---|
| 8 | 8:37:15 uren | 82.29 km | 6:06 per km | 9.88 km/h | 159 |
Labels:
Samenvatting,
Training
Abonneren op:
Posts (Atom)